deutch deutch
MASTERsil® / Silikonové tmely

Sanitární silikon - acetátový tmel

Sanitární silikonDostupnost: Skladem
Doporučená cena: 84 Kč bez DPH

Cena: 97 Kč s DPH /80 Kč bez DPH/

Barva:

Balení:kartuše
Dostupná balení:315 ml
Záruka:27 měs.
Popis:Jednosložkový acetátový 100% silikonový tmel s protiplísňovou přísadou, bez rozpouštědel a parafínů. Je vhodný pro tmelení a lepení v koupelnách, toaletách, kuchyních, myčkách a v ostatních prostorách se zvýšenou vlhkostí. Tmel odolává plísním a houbám, UV záření, není přetíratelný. Nevhodný pro barevné kovy, polyetylen a polypropylen.

Technické informace

Charakteristika:
- 100% silikon
- odolný vůči houbám a plísním
- vynikající životnost
- dobrá pružnost v širokém teplotním rozmezí
- dobrá přilnavost k neporézním materiálům
- odolává povětrnostním extrémům
- malé smrštění (<4%)
- neobsahuje rozpouštědla a minerální náhražky

Aplikace:
MASTERsil® - Sanitární je jednosložkový acetátový silikonový tmel, vulkanizující vzdušnou vlhkostí, zejména vhodný pro sanitární a kuchyňské použití nebo pro použití ve stavebnictví, tam, kde se vyžaduje odolnost proti plísním. Odolává povětrnostním vlivům, vlhkosti a většině čistících prostředků. Výborně odolává stárnutí, smršťování, praskání, blednutí barev a zachovává si svoje vlastnosti v širokém rozpětí teplot. Neobsahuje rozpouštědlo.

Technické údaje:
Systém reakce acetoxy
Teplota při zpracování ºC +5 až +40
Teplotní odolnost ºC -50 až +150
Objemová hmotnost g/ml 1,03
Povrchový škraloup
(při 23ºC; 50%r.v.) min. 8´
Nelepivost (23ºC; 50%r.v.) min. 28´
Rychlost reakce(23ºC; 50%r.v.)
1 den mm 3
3 dny mm 4,0
Poměrné protažení při přetržení % 450

Barva: transparentní, bílá, manhattan šedá, šedá, bahama, hnědá, černá

Balení: kartuše 315 ml, karton 25 ks

Návod k použití:

Příprava povrchu:
Všechny povrchy musí být čisté, suché a bez mastnot a prachu. Neporézní materiály jako hliník, sklo a kovy očistěte vhodným rozpouštědlem.
Použití:
Tento tmel je určen k okamžitému použití. Po předchozí vhodné přípravě spáry a zamaskování okrajů se tmel nanese aplikační pistolí do spáry a zarovná do 5ti minut pomocí špachtle namočené v mýdlovém roztoku. Maskovací páska se potom ihned odstraní. Nevytvrzený tmel lze odstranit použitím rozpouštědla. Vytvrzený tmel lze odstranit pouze mechanicky.
Tvar spáry:
V ideálním případě by hloubka spáry neměla být větší než polovina šířky spáry. V žádném případě by neměla hloubka spáry být větší než její šířka. Maximální doporučovaná šířka spáry je 40 mm.

Životnost a skladování:
Při skladování v originálním neporušeném obalu do teploty 30°C má silikonový tmel MASTERsil® - Sanitární skladovatelnost 27 měsíců. Garantujeme životnost tohoto výrobku do data expirace uvedeného na vrchní části obalu (EXP.)

Bezpečnostní opatře:
- Skladujte mimo dosah dětí
- Zabraňte styku s pokožkou a očima
- Používejte pouze v dobře větraných prostorách

Omezení:
Nedoporučuje se používat MASTERsil® - Sanitární na porézní materiály jako je beton, kámen, mramor a žula. Nepoužívejte MASTERsil® - Sanitární na bitumenové materiály, materiály na bázi přírodního kaučuku, chloropren nebo EPDM kaučuk nebo na stavební materiály, které mohou vylučovat olej, změkčovadla nebo rozpouštědla. Může působit korozívně na zrcadlové stříbro a kovy citlivé na korozi jako např. měď , mosaz a olovo. Nedoporučuje se použití na spáry trvale ponořené pod vodou a spáry, kde se předpokládá fyzické přepínání nebo oděr. MASTERsil® - Sanitární není vhodný pro použití v kontaktu s potravinami nebo pro lékařské použití.


Zpět

Novinky

NOVÝ WEB 2016
Vážení zákazníci, v nejbližší době se setkáte s novou vizualizací webových stránek internetového obchodu STACHEMUS.cz. Samozřejmostí bude doplnění a úprava jednotlivých produktů.
Více
1.1.2016