deutch deutch
MASTERsil® / Silikonové tmely

Neutrální silikon - neutrální tmel

Neutrální silikonDostupnost: Skladem
Doporučená cena: 91 Kč bez DPH

Cena: 105 Kč s DPH /86 Kč bez DPH/

Barva:

Balení:kartuše
Dostupná balení:315 ml
Záruka:18 měs.
Popis:Jednosložkový 100% silikonový tmel bez rozpouštědel a parafínů vhodný pro tmelení a lepení porézních podkladů - zdiva, betonu, omítek, suchého dřeva - bez základního nátěru. Vhodný pro dilatační spáry. Také jej lze použít při výrobě oken a dveří, obdobně jako univerzální silikon. Nevhodný pro polyetylen a polypropylen.

Technické informace

Charakteristika:
- neutrální systém vulkanizace
- 100% silikon
- nízký modul pružnosti, vysoká elasticita
- dobrá přilnavost bez podkladového nátěru k široké škále povrchů
- téměř bez zápachu
- odolává ÚV záření

Aplikace:
MASTERsil® - Neutrální silikon je jednosložkový, neutrální silikonový tmel s nízkým modulem vhodný k utěsňování spár většiny porézních i neporézních materiálů jako jsou kámen, zdivo, cihly, hliník, neměkčené PVC, polyakrylát, polykarbonát, dřevo, sklo a glazované povrchy. MASTERsil® - Neutrální silikon je zejména vhodný na zasklívání, utěsňování opláštění budov a spár s vysokým pohybem. Vhodný pro lepení plastů (dodporučujeme odzkoušet), tmel má zkoušku o zdravotní nezávadnosti.

Technické údaje:
Systém reakce alkoxy
Teplota při zpracování +5 až +40 ºC
Tepelná odolnost -50 až +150 ºC
Objemová hmotnost 1,52 (1,03-transp., cryst.) g/ml
Extrudovatelnost 240 g/min
Povrchový škraloup(při 23ºC; 50%r.v.) min. 10´crystal, 28´ostatní
Nelepivost (23ºC; 50%r.v.) min. 28
Rychlost reakce(23ºC; 50%r.v.)
1 den 2,0 mm
3 dny 4,0 mm

Barva: transparentní, crystal, bílá, šedá, hnědá, černá

Balení: kartuše 315 ml, karton 25 ks
salámy 600 ml, karton 15 ks

Životnost a skladování:
Při skladování v originálním neporušeném obalu do teploty 30ºC má silikonový tmel MASTERsil® - Neutrální skladovatelnost 18 měsíců. Garantujeme životnost tohoto výrobku do data expirace uvedeného na vrchní části obalu (EXP.)

Návod k použití:

Příprava povrchu:
Všechny povrchy musí být čisté, suché a bez mastnot a prachu. Neporézní materiály jako hliník, sklo a kovy očistěte vhodným rozpouštědlem.Porézní materiály jako beton, zdivo, omítka, atd. očistěte mechanicky od volných částic. Podkladové nátěry (primery) nejsou běžně potřeba, ale mohou být použity na některé specifické povrchy k dosažení maximální přilnavosti.

Použití:
Tento tmel je určen k okamžitému použití. Po předchozí vhodné přípravě spáry a zamaskování okrajů se tmel nanese aplikační pistolí do spáry a zarovná do 5ti minut pomocí špachtle namočené v mýdlovém roztoku. Maskovací páska se potom ihned odstraní. Nevytvrzený tmel lze odstranit použitím rozpouštědla. Vytvrzený tmel lze odstranit pouze mechanicky.

Tvar spáry:
šířka spáry by měla být navržena tak, aby tmel byl schopen absorbovat pohyb ve spáře. Všeobecně platí, že by minimální šířka spáry měla být 6 mm. Pro spáry o šířce 6-12 mm se doporučuje hloubka spáry 6 mm. Pro spáry o šířce větší než 12 mm použijte až do hloubky spáry 12 mm poměr šířky ku hloubce 2:1. U spár s šířkou nad 25 mm, kontaktujte prosím naše technické oddělení.V případě rohové spáry doporučujeme počítat nejméně se 6 mm tmelu na každý z podkladů. Jako podpůrný výplňový materiál doporučujeme použití polyetylénových výplňových provazců nebo pásků, které zabrání přilnutí tmelu na třech stranách a tím omezení jeho schopnosti pohybu ve spáře.

Bezpečnostní opatření: - žádná

Omezení:
MASTERsil® - Neutrální silikon se nedoporučuje používat na bitumenové povrchy, povrchy na bázi přírodního kaučuku, chloroprenu nebo EPDM nebo na stavební materiály, které mohou ronit oleje, změkčovadla, nebo rozpouštědla. Nepoužívejte MASTERsil® - Neutrální silikon ve zcela uzavřených prostorách , protože tmel potřebuje ke svému vytvrzení vzdušnou vlhkost. Nedoporučuje se k použití na spáry trvale ponořené pod vodou a spáry, kde se předpokládá fyzické přepínání nebo oděr. Na porézních materiálech, jako jsou beton, mramor, žula a jiné přírodní kameny se může objevit zabarvování podkladu. U choulostivých podkladů by se měly provést specifické testy.

Zpět

Novinky

NOVÝ WEB 2016
Vážení zákazníci, v nejbližší době se setkáte s novou vizualizací webových stránek internetového obchodu STACHEMUS.cz. Samozřejmostí bude doplnění a úprava jednotlivých produktů.
Více
1.1.2016