deutch deutch

SILCOSEALANT Akrylátový tmel PLUS - SWL

Dostupnost: Skladem
Doporučená cena: 35 Kč bez DPH

Cena: 40 Kč s DPH /33 Kč bez DPH/

Barva:

Balení:kartuše
Dostupná balení:310 ml
Záruka:24 měs.
Popis:Jednosložková akrylátová těsnící hmota pro vnitřní použití s maximální schopností pohybu 12 % vhodná pro utěsnění spojů a spár bez dilatačního namáhání a bez dlouhodobého působení vlhkosti – např. u betonu, zdiva, omítek, tvárnic, cihel, vláknocementu, sádrokartonu, surového a eloxovaného hliníku, dřeva nebo tvrdých umělých hmot. Vhodná je také pro lepení expandovaného polystyrenu na savé podklady. Akrylátový tmel nelze používat v sanitární oblasti, na mramoru / přírodním kameni, v podzemních stavbách, na živičných podkladech, na neimpregnovaných kovových podkladech, a ve spárách, které jsou v trvalém kontaktu s vlhkostí (např. betonové plochy v kontaktu se zemí).

Technické informace

Popis produktu :
Jednosložková akrylátová těsnící hmota pro vnitřní použití s maximální schopností pohybu < 12 % , fyzikálně vysychající těsnící hmota na bázi akrylové disperze

Speciální vlastnosti :
• plastická těsnící hmota na bázi akrylové disperze
• přetíratelná *
• vhodná i pod omítku
• bez izokyanátu a silikonu rozpouštědel,
• pachově neutrální
• odolná proti stárnutí
• dobrá UV odolnost
• dobrá stabilita při skladování
• bez povinnosti označování
• vodou ředitelná
• lze čistit vodou
• pastovitá konzistence

* Těsnící hmotu lze přetírat disperzními barvami a dalšími barevnými systémy. Na základě množství a rozmanitosti těchto systémů na trhu je nutno pro posouzení přilnavosti a přetíratelnosti provést vlastní pokus. Dilatačně namáhané spáry nemohou být přetírány.

Oblasti použití :
Pro utěsnění spojů a spár bez dilatačního namáhání a bez dlouhodobého působení vlhkosti – např.: u betonu, zdiva, omítek, tvárnic, cihel, vláknocementu, sádrokartonu, surového a eloxovaného hliníku, dřeva nebo tvrdých umělých hmot. Vhodný je také pro lepení expandovaného polystyrénu na savé podklady.

Pro utěsnění / spárování
tabulka

Akrylátový tmel nelze používat v sanitární oblasti, na mramoru / přírodním kameni, v podzemních stavbách, na živičných podkladech, na neimpregnovaných kovových podkladech, a ve spárách, které jsou v trvalém kontaktu s vlhkostí (např. betonové plochy v kontaktu se zemí).

Pracovní postup :
Podklad musí být suchý, pevný, zbavený prachu a mastnot. Savé nebo porézní podklady, jako např. beton, sádrokarton,nebo surové dřevo musí být nejprve impregnovány naředěnou těsnící hmotou (akrylátový tmel s vodou, v poměru 1 : 1 až 1 : 5). Před tímto primárním nátěrem odstraňte případné zbytky cementu, povrchových nátěrů a impregnací. U sanačních prací musí být kompletně odstraněny zbytky staré těsnící hmoty, barvy a nepevných vrstev. Spára musí být bezpodmínečně opatřena vhodným, správně dimenzovaným vyplňovacím materiálem (např. kulatá šňůra PE, PE folie), aby se zabránilo přilnutí na třech stranách.
Pro zabránění proniknutí nečistot a pro dodržení přesné spáry doporučujeme okraje spáry překrýt před spárováním lepící páskou.

Dimenzování spáry
U šířky spáry nejméně 5 mm doporučujeme čtvercový průřez. U širších spár (do max. 25 mm) by měla hloubka spáry podle DIN 1854 tvořit polovinu její hloubky. U trojbokých faset je třeba dbát na vytvoření pravidelné a rovnoměrné přilnavé plochy min. 7 mm.

Uhlazování
Po nanesení těsnící hmoty vhodnou ruční, akumulátorovou nebo tlakovou pistolí může být hmota ve spáře uhlazena pomocí vhodného nástroje (např. hladítka nebo stěrky)vodou, nebo neutrálním nebarvícím hladícím prostředkem na vodní bázi. Použitá lepící páska může být ihned po uhlazení odstraněna.

Bezpečnost:
Dodržujte základní hygienická a bezpečnostní opatření. Pří práci nepijte, nejezte, nekuřte! Používejte vhodný ochranný oděv, rukavice, brýle nebo obličejový štít. Více informací viz. Bezpečnostní list výrobku.

Balení :
kartuše 310 ml

Skladovatelnost :
Spotřebujte do data uvedeného na obalu kartuše. Skladujte při teplotách +10°C až +30°C. Chraňte před mrazem a vysokými teplotami i během přepravy.

Silco®

Výrobky značky Silco® jsou vyráběny v Evropské unii, převážně v Německu a ve Francii. Jsou to produkty nejvyšší kvality, které vychází z posledních trendů a technologií. Ucelené portfolio výrobků značky SILCO přináší komplexní řešení při lepení, tmelení, izolování, vyplňování, a to jak ve stavebnictví a průmyslu, tak v domácnosti.

Naší filozofií je zajistit pro zákazníka maximálně efektivní, jednoduché a dostupné řešení jeho požadavků, přitom neplýtvat prostředky a chránit životního prostředí. Proto neustále zdokonalujeme a modernizujeme naše výrobky a služby, abychom trvale přinášeli nejlepší možná řešení.

Kvalita našich výrobků a servis, který poskytujeme dohromady s velmi příznivými cenami, z nás činí nejlepší nabídku na trhu.


Zpět

Novinky

NOVÝ WEB 2016
Vážení zákazníci, v nejbližší době se setkáte s novou vizualizací webových stránek internetového obchodu STACHEMUS.cz. Samozřejmostí bude doplnění a úprava jednotlivých produktů.
Více
1.1.2016