deutch deutch

SILCOSEALANT Univerzální silikon - SWL ( acetát )

Dostupnost: Skladem
Doporučená cena: 80 Kč bez DPH

Cena: 92 Kč s DPH /76 Kč bez DPH/

Barva:

Balení:kartuše
Dostupná balení:310 ml
Záruka:24 měs.
Popis:Jednosložková elastická silikonová těsnící hmota pro vnitřní a venkovní použití s maximální schopností pohybu do 25 %. SILCOSEALANT Univerzální silikon je vhodný pro utěsnění spár a spojovacích spár v oblasti sanity, u skleněných a okenních konstrukcí, ve stavebnictví a kovoprůmyslu. Široké využití má také v domácnosti.

Technické informace

Popis produktu :
Elastická jednosložková silikonová těsnící hmota pro vnější a vnitřní použití s maximální schopnost pohybu 25 % , vytvrzuje vulkanizací vzdušné vlhkosti .

Speciální vlastnosti :
• trvale elastická těsnící hmota na bázi silikonu
• odolná proti povětrnostním vlivům
• odolná proti stárnutí
• odolná proti UV záření
• velmi dobrá přilnavost k většině materiálů ( mimo PVC )
• vykazuje obzvláště dobrou přilnavost na skle a glazovaném povrchu, jako je např. smalt, dlaždičky a eloxovaný hliník
• obsahuje fungicidní přídavek
• odolává vlhku a vodě
• barevně stálá
• velmi snadno použitelná

Oblasti použití :
Univerzální silikon je vhodný pro utěsnění spár a spojovacích spár v oblasti sanity, u skleněných a okenních konstrukcí, ve stavebnictví a v kovoprůmyslu. Také má široké využití v domácnosti.

Pro utěsnění / spárování

• spárování budov a konstrukcí • lepení s nárokem na elasticitu
• utěsňovací sklenářské práce • tmelení v sanitárním prostředí
• tmelení klimatizačních systémů • tmelení kontejnerů a autonástaveb

Univerzální silikon nelze používat pro lepení akvárií, mramoru / přírodního kamene, na bitumenových podkladech, neimpregnovaných kovových podkladech a neimpregnovaných savých podkladech, jako je např. beton, surové dřevo. Hmota není vhodná pro EPDM.

Pracovní postup :
Podklad musí být suchý, pevný, zbavený prachu a mastnot.
Porézní podklady, např. beton, surové dřevo, jakož i železné podklady musí být před nanesením hmoty impregnovány.
Přd impregnováním zcela odstraňte případné zbytky cementu, povrchových nátěrů a impregnací.
U sanačních prací musí být kompletně odstraněny zbytky staré těsnící hmoty, i zbytky barvy a nepevných vrstev.
Spára musí být bezpodmínečně opatřena vhodným, správně dimenzovaným vyplňovacím materiálem (např. kulatá šňůra PE s uzavřenými póry, PE folie), aby se zabránilo přilnutí na třech stranách.

Dimenzování spáry :
U šířky spáry nejméně 5 mm doporučujeme čtvercový průřez. U širších spár ( do max. 25 mm ) by měla hloubka spáry podle DIN 18540 tvořit polovinu její hloubky. U trojbokých faset je třeba dbát na vytvoření pravidelné a rovnoměrné přilnavé plochy min. 7 mm.

Uhlazování :
Okraje spáry mohou být zalepeny samolepící páskou, aby se dosáhlo čistých a ohraničených spár. Univerzální silikon může být z kartuše aplikován pomocí vhodné ruční, akumulátorové nebo tlakové pistole.
Těsnící hmota ve spáře může být uhlazena pomocí vhodného nástroje vodou, nebo neutrálním nebarvícím hladícím prostředkem na vodní bázi. Uhlazení vytváří kontakt mezi spárou a tvrdým povrchem. Použitá lepící páska může být ihned po uhlazení odstraněna.

Čištění :
Použité a znečištěné nástroje by měly být ihned očištěny pomocí přípravku MEK nebo acetonem ( ještě před úplným vytvrdnutím těsnícího přípravku ). Vytvrzenou těsnící hmotu odstraňte mechanicky.

Upozornění :
Univerzální silikon nelze přetírat!

Důležité pokyny :
Funkčnost Univerzálního silikonu může být zaručena pouze při bezvadném zpracování v závislosti na rozměrech spáry a jejich vzdálenostech. Vyhněte se nanášení těsnící hmoty při silném kolísání teplot ( příliš časné namáhání těsnící hmoty ).

Bezpečnost :
Dodržujte základní hygienická a bezpečnostní opatření. Pří práci nepijte, nejezte, nekuřte! Používejte vhodný ochranný oděv, rukavice, brýle nebo obličejový štít. Více informací viz. Bezpečnostní list výrobku.

Balení :
kartuše 310 ml

Skladovatelnost :
Spotřebujte do data uvedeného na obalu kartuše. Skladujte při teplotách +10°C až +30°C. Chraňte před mrazem a vysokými teplotami i během přepravy.

Silco®

Výrobky značky Silco® jsou vyráběny v Evropské unii, převážně v Německu a ve Francii. Jsou to produkty nejvyšší kvality, které vychází z posledních trendů a technologií. Ucelené portfolio výrobků značky SILCO přináší komplexní řešení při lepení, tmelení, izolování, vyplňování, a to jak ve stavebnictví a průmyslu, tak v domácnosti.

Naší filozofií je zajistit pro zákazníka maximálně efektivní, jednoduché a dostupné řešení jeho požadavků, přitom neplýtvat prostředky a chránit životního prostředí. Proto neustále zdokonalujeme a modernizujeme naše výrobky a služby, abychom trvale přinášeli nejlepší možná řešení.

Kvalita našich výrobků a servis, který poskytujeme dohromady s velmi příznivými cenami, z nás činí nejlepší nabídku na trhu.


Zpět

Novinky

NOVÝ WEB 2016
Vážení zákazníci, v nejbližší době se setkáte s novou vizualizací webových stránek internetového obchodu STACHEMUS.cz. Samozřejmostí bude doplnění a úprava jednotlivých produktů.
Více
1.1.2016