deutch deutch

SILCOBOND Chemická kotva VINYLESTER

Dostupnost: Skladem
Doporučená cena: 295 Kč bez DPH

Cena: 339 Kč s DPH /280 Kč bez DPH/

Barva:

Balení:kartuše
Dostupná balení:280 ml
Záruka:12 měs.
Popis:Chemická kotva VINYLESTER je dvousložkové velmi rychle kotvící lepidlo na bázi syntetických pryskyřic bez obsahu styrenu a bez zápachu pro použití v interiérech i exteriérech, na suché i mokré podklady. Chemická kotva VINYLESTER je speciálně určená pro upevňovací techniky stavebních materiálů jako je např. lehčený beton, tvárnice, zdivo a ukotvení v kameni, dutých cihlách, betonu i lehce armovaném, pórobetonu a lehčeném betonu.

Technické informace

Popis produktu:

Chemická kotva VINYLESTER 280 je dvousložkové velmi rychlé kotvící lepidlo na bázi syntetických pryskyřic, bez obsahu styrenu a bez zápachu pro použití v interiérech i exteriérech, na suché i mokré podklady.

Báze:

Složka A: modifikovaná pryskyřice
Složka B: směs tužidel

Speciální vlastnosti:

 bez zápachu
 neobsahuje styren
 snadno použitelná
 interiery a exteriery
 suché i mokré podklady
 univerzální použití

Oblasti použití:

Chemická kotva VINYLESTER 280 je speciálně určen pro upevňovací techniky stavebních materiálů jako např. lehčený beton, tvárnice, zdivo a ukotvení v kameni, dutých cihlách, betonu i lehce armovaném, pórobetonu a lehčeném betonu. Vhodné pro střední zatížení. Vysoce thixotropní produkt umožňující aplikaci i ve vertikálních polohách.

Pevnost v tahu:

dutá cihla/kotevní šroub ( velikost M8-M10-M12 ): 0,6 kN
porézní beton/kotevní šroub ( velikost M8-M10-M12 ): 0,9 kN
dutá cihla/perforované sítko pro chem.kotvu ( velikost M8-M10-M12 ): 0,4 kN
porézní beton/ perforované sítko pro chem.kotvu ( velikost M8-M10-M12 ): 0,5 kN

Pevnost ve střihu:

dutá cihla/kotevní šroub ( velikost M8-M10-M12 ): 1,5 kN
porézní beton/kotevní šroub ( velikost M8-M10-M12 ): 1,8 kN
dutá cihla/perforované sítko pro chem.kotvu ( velikost M8-M10-M12 ): 1,5 kN
porézní beton/ perforované sítko pro chem.kotvu ( velikost M8-M10-M12 ): 1,8 kN

Chemická odolnost:

Chemická odolnost: dobrá v čisté či slané vodě a benzínu, přiměřená v ketonech, lakovém benzínu a kyselině chlorovodíkové.

Poměr kotvení:

velikost kotevního šroubu (mm) průměr otvoru (mm) hloubka otvoru (mm)
M8 10 80
M10 12 90
M12 14 110

Příprava podkladu:

Kotvené otvory musí být čisté, bez volných částic prachu, mastnoty, oleje a jiných kontaminujících látek, které by mohly nepříznivě ovlivnit výsledek kotvení.

Zpracování:

Vyvrtejte otvor doporučených rozměrů (viz. výše) pro použitý kotvící prvek ( šroub či sítko ) a otvor důkladně vyčistěte kartáčkem a pumpičkou. V případě kotvení v dutých materiálech vložte do otvoru speciální perforované sítko. Odšroubujte uzávěr kartuše a odstraňte červenou zátku. Našroubujte speciální směsnou trysku. Homogenně smíchaný produkt aplikujte tryskou až na dno vyvrtaného otvoru ( prvních asi 10cm lepidla doporučujeme nepoužívat, směs nemusí být dobře promíchána ) a vytlačte hmotu až do úplného zaplnění otvoru. Okamžitě zatlačte krouživým pohybem kotevní šroub a počkejte do úplného vytvrzení. Teprve poté upevněte kotvené prvky a dotáhněte.

Technická data:

počáteční pevnost:
při -10°C 2h 30 min
při -5°C 1h 10 min
při 0°C 40 min
při 5°C 20 min
při 10°C 10 min
při 20°C 4 min
při 30°C 2 min
vytvrzení
při -10°C 5h 30min
při -5°C 4h
při 0°C 2h
při 5°C 50min
při 10°C 25min
při 20°C 20min
při 30°C 15min

Upozornění:

Práci s chemickou kotvou nedoporučujeme při teplotě nižší než 5°C.

Balení:

Plastové kartuše 280 ml, 345 ml ( 12ks v kartonu ).

Skladování:

12 měsíců v originálním nenačatém obalu při teplotě +5 až +25°C.

Silco®

Výrobky značky Silco® jsou vyráběny v Evropské unii, převážně v Německu a ve Francii. Jsou to produkty nejvyšší kvality, které vychází z posledních trendů a technologií. Ucelené portfolio výrobků značky SILCO přináší komplexní řešení při lepení, tmelení, izolování, vyplňování, a to jak ve stavebnictví a průmyslu, tak v domácnosti.

Naší filozofií je zajistit pro zákazníka maximálně efektivní, jednoduché a dostupné řešení jeho požadavků, přitom neplýtvat prostředky a chránit životního prostředí. Proto neustále zdokonalujeme a modernizujeme naše výrobky a služby, abychom trvale přinášeli nejlepší možná řešení.

Kvalita našich výrobků a servis, který poskytujeme dohromady s velmi příznivými cenami, z nás činí nejlepší nabídku na trhu.


Zpět

Novinky

NOVÝ WEB 2016
Vážení zákazníci, v nejbližší době se setkáte s novou vizualizací webových stránek internetového obchodu STACHEMUS.cz. Samozřejmostí bude doplnění a úprava jednotlivých produktů.
Více
1.1.2016