deutch deutch

SILCOFOAM PU pěna 65 XXL pistolová

Dostupnost: Skladem
Doporučená cena: 136 Kč bez DPH

Cena: 156 Kč s DPH /129 Kč bez DPH/

Barva:

Balení:tlaková dóza / GUN
Dostupná balení:750 ml
Záruka:18 měs.
Popis:Jednokomponentní špičková profesionální polyuretanová montážní a konstrukční pěna speciálně vyvinutá pro maximální výtěžnost až 65 l . Díky nejmodernější technologii a revoluční receptuře nabízí hned tři rozdílné vlastnosti v jednom balení: maximální výtěžnost a rychleschnoucí receptura šetří čas a prostředky, nízkoexpanzní charakter usnadňuje práci. Výrobek přináší zvýšenou stabilitu, snížení defektů a vyšší přizpůsobivost měnícím se teplotám. V porovnání s dosud vyráběnou pěnou vykazuje lepší vzhled (více zvrásněný povrch), homogennější strukturu (stejnoměrné a menší póry), rychlejší vytvrzování (povrch je na dotyk dříve nelepivý a pěna je dříve řezatelná), má vyšší vydatnost a zlepšené aplikační vlastnosti (snadná aplikace až do konečného vyprázdnění náplně bez „špagetového efektu“). Pěna je měkčí, při stejném zatížení vykazuje větší smrštění, po odstranění zatížení se vrací do původního tvaru a je elastičtější. Pěna má perfektní přilnavost k většině stavebních materiálů jako je cihla, beton, dřevo, sklo, kov, pěnový polystyren, tvrdé PVC a tuhé PUR pěny. Vykazuje vysokou spolehlivost a odolnost proti stárnutí. Po vytvrzení poskytuje vynikající tepelnou a zvukovou izolaci. Odolává vlhkosti, plísním a extrémním teplotám (od -60ºC do +100ºC).

Technické informace

Systém vytvrzování :
Vlhkem vytvrzující polyuretan

Speciální vlastnosti :
Zvýšená vydatnost až 65 l
Vysoká přilnavost a lepivost
O 40% vyšší vydatnost
Nejnižší možné druhotné nabytí
Rychleschnoucí receptura šetří čas, vytvrzenou pěnu lze řezat již po 15 až 30 minutách
Výborné tepelné a akustické izolační vlastnosti
Vysoká odolnost proti stárnutí

* Maximální vydatnost je měřena metodou ´volné pěnění´ za optimálních podmínek (EN 291). Konečné hodnoty jsou ovlivněny množstvím ořezané pěny (enormní aplikace), teplotou dózy a podkladu, kvalitou aplikační pistole, včetně zkušeností pracovníka.
* Rychlost reakce je závislá na teplotě a vlhkosti vzduchu, jakož i na savosti podkladu. Uvedené údaje se vztahují na zkoušky v normálním klimatu (23°C / 50% relativní vlhkosti vzduchu). Nižší teploty a vlhkost vzduchu prodlužují dobou potřebnou ke konečnému vytvrzení.

Oblasti použití :
Vyplňování spár při montáži okenních rámů a dveřních zárubní, speciálně při požadavku na maximálně efektivní práci. Lepení obložkových zárubní, parapetních desek, schodišťových podstupnic, prahů apod. Izolace potrubních systémů, utěsňování průchodu ve stěnách. Akustická izolace a tmelení dilatačních příček, kabin aut a lodí. Výplně dřevěných obkladů stěn, izolace a zateplování střešních konstrukcí, vlnitých plechů, střešních tašek a jiných. Teplotní izolace vodovodních systémů, kanalizačních a centrálních teplotních rozvodů. Zdění broušených cihel a pórobetonových tvarovek, vyplňování dutin.

Pracovní postup :
Podklad by měl být čistý bez mastnot a prachu. Povrch navlhčete rozprašovačem, navlhčení zlepšuje přilnavost a průběh vytvrzování i výslednou strukturu pěny. Před aplikací doporučujeme zahřát dózu na pokojovou teplotu (např. pomocí teplé vody) Pozor! Vodu nepřivádějte k varu. Plechovku důkladně protřepejte - nejméně 30x pro správné promíchání složek. Odstraňte kryt a našroubujte aplikační pistoli. Pracovní pozice je dnem vzhůru. Pěnu nanášejte v závislosti na teplotě od 30 do 60% objemu vypěňovaného prostoru, pěna zvětší následně svůj objem. Během aplikace pěnu občas opakovaně protřepejte. Větší spáry vypěňujte v několika vrstvách (s krátkou přestávkou na vytvrdnutí), které vždy znovu navlhčete rozprašovačem. V případě, že jste nuceni přerušit práci více jak na 15 minut vyčistěte aplikační pistoli a ventil pomocí čističe PU pěny SILCOCLEAN. Při práci za nižších teplot vždy zkontrolujte, že je pěna zcela vytvrzená. Po konečném vytvrzení není PU pěna odolní vůči UV záření, ochranu zajistěte pomocí nátěru, omítky nebo přetmelením (silikon, polyuretan, MS polymer).

Technické údaje :
Složení: 4.4’-difenylmetan diizokyanát, pohonné látky
Konzistence: tixotropní pěnová hmota
Barva: světle žlutá
Výtěžnost: 55 - 65 dm3 (23°C/RV 50%)
Pracovní teplota: +5°C ~+30°C (optimální +20°C)
Teplota dózy: +10°C ~+30°C
Tepelná odolnost: (vytvrzené pěny) - 60°C ~+100°C
Hustota: 0.019 - 0.026 g/cm3 (19 - 26 kg/m3) Rozměrová stabilita: 3 - 5% (při 23°C, 50% RV, 24 hodin)
Absorbce vody: 1.5% (po 24 hodinách)
Pevnost v tlaku: 0.05 MPa
Pevnost v tahu: 0.14 MPa (pevnost v tahu)
Faktor tepelné vodivosti : 0.036 W/mK Hořlavost: B3 (DIN 4102)
Rozpouštědlo (před vytvrzením): aceton
Doba vytvoření nelepivé slupky: 8 - 12 min (23°C/RV 50%)
Řezatelnost: 15 - 30 min (230C/RV50%)
Konečné vytvrzení: po 24 hodin

Upozornění :
PU pěna má nulovou přilnavost na PE, PP, silikon, teflon a mastné podklady. Nevystavujte teplotám nad +50°C, nevystavujte jiným zdrojům tepla (sluneční paprsky, ohřívače, oheň)! Prázdné obaly nepropichujte a nevhazujte do ohně.

Čištění :
Nevytvrzenou pěnu odstraníte pomocí čističe PU pěny SILCOCLEAN, vytvrzenou pěnu lze odstranit pouze mechanicky. Ruce umyjte mýdlem a vodou potom ošetřete krémem na ruce.
Bezpečnost Dodržujte základní hygienická a bezpečnostní opatření. Pří práci nepijte, nejezte, nekuřte! Používejte vhodný ochranný oděv, rukavice, brýle nebo obličejový štít. Více informací viz Bezpečnostní list výrobku.

Balení :
Pistolová aerosolová dóza: 750 ml

Skladovatelnost :
Spotřebujte do data uvedeného na dně dózy.

Skladujte :
V neotevřeném původním obalu při teplotách +5°C až +30°C. Skladování při teplotách vyšších než +30°C zkracují životnost až na 9 měsíců. Skladujte ve svislé poloze, ventilem vzhůru! Chraňte před mrazem a vysokými teplotami i během přepravy!

Silco®

Výrobky značky Silco® jsou vyráběny v Evropské unii, převážně v Německu a ve Francii. Jsou to produkty nejvyšší kvality, které vychází z posledních trendů a technologií. Ucelené portfolio výrobků značky SILCO přináší komplexní řešení při lepení, tmelení, izolování, vyplňování, a to jak ve stavebnictví a průmyslu, tak v domácnosti.

Naší filozofií je zajistit pro zákazníka maximálně efektivní, jednoduché a dostupné řešení jeho požadavků, přitom neplýtvat prostředky a chránit životního prostředí. Proto neustále zdokonalujeme a modernizujeme naše výrobky a služby, abychom trvale přinášeli nejlepší možná řešení.

Kvalita našich výrobků a servis, který poskytujeme dohromady s velmi příznivými cenami, z nás činí nejlepší nabídku na trhu.


Zpět

Novinky

NOVÝ WEB 2016
Vážení zákazníci, v nejbližší době se setkáte s novou vizualizací webových stránek internetového obchodu STACHEMUS.cz. Samozřejmostí bude doplnění a úprava jednotlivých produktů.
Více
1.1.2016